Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?

Zámecký park

Zámecký park nám postupně mizí před očima. S každým novým majitelem se stav zámeckého parku zhoršuje a zhoršuje. Současný majitel jedná jako by si koupil průmyslovou zónu. Kvůli rozvoji továrního komplexu Strojmetalu jsou nenávratně ztraceny novogotická konírna, unikátní psí hřbitov a studánka. Nové haly v bezprostřední blízkosti zámku rostou, zatímco zámek chátrá a zeleň nahradila černá stavba parkoviště. Schválením Změny územního plánu č. 6 by došlo k nenávratné devastaci bezprostředního okolí kamenického zámku. Kulturní památky jsou dědictvím nás všech, ať je jejich vlastníkem kdokoli. Podaří se nám zámecký park zachránit?

Kam zmizel zámecký park?

28. 5. 2021 Zámecký park

Rodina Ringhofferů upravila zeleň v okolí zámku do podoby anglického parku. Za socialismu park využívaly děti, které zde chodily do školy. Po revoluci se park veřejnosti uzavřel. Obec park prodala a nedokázala zabránit jeho zničení.

Strojmetal a obec – o co jde…

Někde je zřejmě chyba – zdá se totiž, že obec opakovaně Strojmetalu ustupuje, a to i na úkor kvality života v obci; zvýšený hluk, ztráta zeleně, zdevastovaný zámecký park, zvýšená nákladní doprava centrem obce, atd.

Je to jenom pocit, nebo je to realita?

Parkoviště v zámeckém parku není potřeba

27. 5. 2021 Zámecký park

Zámecký park má být plný zeleně. Její nemalou část momentálně vytlačila černá stavba parkoviště. Paradoxní je, že Strojmetal ani obec parkoviště v zámeckém parku nepotřebují. Strojmetal má dostatek parkovacích míst uvnitř výrobního areálu, obec plánuje parkování pro sportovní areál vedle hřiště. Nic nebrání revitalizaci zámeckého parku a obnově Ringhofferovy aleje. Kamenice může mít důstojné historické centrum. Kulturní památka nepatří pouze vlastníkovi, Strojmetal si nekoupil pozemky v průmyslové zóně, vědomě koupil kulturní památku a zámecký park!

Návrh změny č. 6 územního plánu

Strojmetal podal návrh na změnu územního plánu obce Kamenice. Zastupitelé budou rozhodovat o tom, zda změnu přijmou, nebo zamítnou. Co Strojmetal požaduje a co by to znamenalo pro obec a její obyvatele?

Historie zámku a zámeckého parku

20. 5. 2021 Zámecký park

Kamenický zámek byl vystavěn na sklonku 19. století ve stylu anglické gotiky. Vzhledem k výjimečným architektonickým kvalitám byl areál zámku a přilehlého parku zařazen v roce 1958 na seznam nemovitých kulturních památek.

Kamenice 2049 – pohled z pozitivní verze budoucnosti

13. 5. 2021 Zámecký park

Píše se rok 2049: Zámek, altán i hrobka jsou opravené. Zámecký park po revitalizaci ožil. Ringhofferova alej opět spojuje hrobku se zámkem. Kamenice má historické centrum. Strojmetal je vítaným partnerem obyvatel i obce.

Další články

Podaří se Strojmetalu Kamenici obalamutit?

13. 5. 2022 Naše aktivity

V informačním letáku přinášíme sumář toho nejpodstatnějšího o současné situaci.

O změně územního plánu č. 6 bude dále jednáno

17. 8. 2021 Naše aktivity

Bod zastupitelstva o změně územního plánu č. 6, který se má projednávat ve středu 18.8., bude navržen ke stažení z programu.  A to na základě jednání, které se za účasti zástupců spolku Klidná Kamenice uskutečnilo v pondělí 16.8. mezi zástupci vedení obce a Strojmetalu. Změna územního plánu č. 6 navrhuje změnit plochy zeleně v části bývalého zámeckého parku, v místě

Jednali jsme se zastupiteli ve věci změny územního plánu č. 6

11. 8. 2021 Naše aktivity

V úterý 10.8. jsme jednali se zastupiteli obce za účasti p. starosty Čermáka. Zastupitele jsme informovali o výsledcích petiční akce na záchranu zámeckého parku. Současně jsme přítomným zastupitelům předložili naše stanovisko ke změně územního plánu, která by měla být projednávána na zastupitelstvu ve středu 18. srpna. V řadě projednávaných bodů jsme se s částí zastupitelů,

Na programu červnového zastupitelstva Změna č. 6 není

4. 6. 2021 Naše aktivity

Na úřední desce obeckamenice.cz byl zveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat 16. 6. 2021 od 19:00. Pan starosta psal (Zpravodaj, červen 2021) o projednávání Změny č. 6 ÚPO “na jednom z nejbližších schůzí zastupitelstva” – na programu toho červnového, konaného 16. 6. 2021, Změna č. 6 není.

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz