Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?

Všechny články

Změna č. 6 územního plánu byla na zastupitelstvu dne 25.1.2023 schválena

26. 1. 2023 Naše aktivity

Na středečním jednání zastupitelstva byla Změna č. 6 územního plánu schválena. Čas ukáže, zda naše a vaše volání po alespoň pohledovém odstínění výrobních hal z pohledu z Ringhofferovy aleje a od kostela bude vyslyšeno a uskutečněno.

Odpovědi zastupitelů na otázky týkající se změny č.6

22. 1. 2023 Zámecký park

Všechny odpovědi zveřejníme v úterý 24. 1. 2023 v 18 hod, a to v pořadí, ve kterém jsme je obdrželi.

Změna č. 6 je opět na programu zastupitelstva konaného dne 25.1.2023

16. 1. 2023 Naše aktivity

Na úřední desce obce Kamenice byl uveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat ve středu 25.1.2023 od 18.00.

Podaří se Strojmetalu Kamenici obalamutit?

13. 5. 2022 Naše aktivity

V informačním letáku přinášíme sumář toho nejpodstatnějšího o současné situaci.

O změně územního plánu č. 6 bude dále jednáno

17. 8. 2021 Naše aktivity

Bod zastupitelstva o změně územního plánu č. 6, který se má projednávat ve středu 18.8., bude navržen ke stažení z programu.  A to na základě jednání, které se za účasti zástupců spolku Klidná Kamenice uskutečnilo v pondělí 16.8. mezi zástupci vedení obce a Strojmetalu. Změna územního plánu č. 6 navrhuje změnit plochy zeleně v části bývalého zámeckého parku, v místě

Jednali jsme se zastupiteli ve věci změny územního plánu č. 6

11. 8. 2021 Naše aktivity

V úterý 10.8. jsme jednali se zastupiteli obce za účasti p. starosty Čermáka. Zastupitele jsme informovali o výsledcích petiční akce na záchranu zámeckého parku. Současně jsme přítomným zastupitelům předložili naše stanovisko ke změně územního plánu, která by měla být projednávána na zastupitelstvu ve středu 18. srpna. V řadě projednávaných bodů jsme se s částí zastupitelů,

Na programu červnového zastupitelstva Změna č. 6 není

4. 6. 2021 Naše aktivity

Na úřední desce obeckamenice.cz byl zveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat 16. 6. 2021 od 19:00. Pan starosta psal (Zpravodaj, červen 2021) o projednávání Změny č. 6 ÚPO “na jednom z nejbližších schůzí zastupitelstva” – na programu toho červnového, konaného 16. 6. 2021, Změna č. 6 není.

! Petice !

1. 6. 2021 Naše aktivity

Rozjíždíme petiční akci! Rádi bychom nechali zaznít hlas občanů Kamenice, kteří chtějí zachránit důstojné okolí kamenického zámku.

Strojmetal žádá o “zmenšení” Změny č. 6

31. 5. 2021 Naše aktivity

V úvodníku červnového Zpravodaje se dočítáme, že Strojmetal žádá o vyřazení jednoho bodu z šesti, které se projednávají v rámci Změny č. 6 – konkrétně bodu, který se týká přistavění další haly “Obrobna 2”. Jinými slovy Strojmetal obci říká: Možnost přistavění další haly projednejte zvlášť později; pro teď tento bod vyřaďte a zatím žádáme o legalizaci parkoviště a dalších “černých” staveb. Pan starosta v tom nevidí problém a dle něj může jít takto “zmenšená” Změna č. 6 na projednání na jedno z nejbližších zasedání zastupitelstva.

Co vedlo k problémům s hlukem?

28. 5. 2021 Hluková zátěž

Do roku 2013 byl v Kamenici klid. V té době byla zkolaudovaná na černo postavená hala “HCM”, která je dnes jednou z nehlučnějších částí výroby. Oproti předchozím letům, je to právě rok 2014, kdy Strojmetal skokově navýšil objem výroby. Tento skokový nárůst je zřejmý i z vývoje tržeb podniku. Od té doby je každým rokem patrný další nárůst výroby, tržeb i hluku.

Kam zmizel zámecký park?

28. 5. 2021 Zámecký park

Rodina Ringhofferů upravila zeleň v okolí zámku do podoby anglického parku. Za socialismu park využívaly děti, které zde chodily do školy. Po revoluci se park veřejnosti uzavřel. Obec park prodala a nedokázala zabránit jeho zničení.

Strojmetal a obec – o co jde…

Někde je zřejmě chyba – zdá se totiž, že obec opakovaně Strojmetalu ustupuje, a to i na úkor kvality života v obci; zvýšený hluk, ztráta zeleně, zdevastovaný zámecký park, zvýšená nákladní doprava centrem obce, atd.

Je to jenom pocit, nebo je to realita?

Parkoviště v zámeckém parku není potřeba

27. 5. 2021 Zámecký park

Zámecký park má být plný zeleně. Její nemalou část momentálně vytlačila černá stavba parkoviště. Paradoxní je, že Strojmetal ani obec parkoviště v zámeckém parku nepotřebují. Strojmetal má dostatek parkovacích míst uvnitř výrobního areálu, obec plánuje parkování pro sportovní areál vedle hřiště. Nic nebrání revitalizaci zámeckého parku a obnově Ringhofferovy aleje. Kamenice může mít důstojné historické centrum. Kulturní památka nepatří pouze vlastníkovi, Strojmetal si nekoupil pozemky v průmyslové zóně, vědomě koupil kulturní památku a zámecký park!

Opravdu je důvodem opětovného navýšení hluku vykácení části lesa?

25. 5. 2021 Jak to vidíme

Lidé ze všech zasažených území zaznamenali opětovný nárůst hluku na začátku tohoto roku. Strojmetal i obec tvrdí, že jediným důvodem je vykácení lesa. Ovšem mezi továrnou a centrem obce k žádnému kácení nedošlo. Pokud by platilo toto tvrzení, v centru obce by k žádné změně hlukové zátěže dojít nemělo.

Opravdu se zvýší dopravní zátěž obce, pokud se nepostaví nová obrobna?

24. 5. 2021 Jak to vidíme

Pokud se nepostaví nová obrobna, Strojmetal nebude mít možnost na části výkovků provést obrábění a montáž. Tyto výkovky převeze do Bruntálu provede na nich obrábění a montáž a následně dokončené výrobky vyexpeduje. Zpět do Kamenice už převáženy nebudou, a proto Kamenici nehrozí žádné navýšení dopravní zátěže.

Návrh změny č. 6 územního plánu

Strojmetal podal návrh na změnu územního plánu obce Kamenice. Zastupitelé budou rozhodovat o tom, zda změnu přijmou, nebo zamítnou. Co Strojmetal požaduje a co by to znamenalo pro obec a její obyvatele?

Opravdu musela alej ustoupit parkovišti?

23. 5. 2021 Jak to vidíme

Také jste si všimli, že nepřeťatá alej na naší vizualizaci na hlavní stránce koresponduje s návrhem sportoviště prezentovaným na obálce Zpravodaje z června 2020? Je zde pěkně vidět, jak je možné parkoviště u sportoviště realizovat, aniž bychom museli Ringofferovu alej zničit jejím přetnutím silnicí…

Historie zámku a zámeckého parku

20. 5. 2021 Zámecký park

Kamenický zámek byl vystavěn na sklonku 19. století ve stylu anglické gotiky. Vzhledem k výjimečným architektonickým kvalitám byl areál zámku a přilehlého parku zařazen v roce 1958 na seznam nemovitých kulturních památek.

Kamenice 2049 – pohled z pozitivní verze budoucnosti

13. 5. 2021 Zámecký park

Píše se rok 2049: Zámek, altán i hrobka jsou opravené. Zámecký park po revitalizaci ožil. Ringhofferova alej opět spojuje hrobku se zámkem. Kamenice má historické centrum. Strojmetal je vítaným partnerem obyvatel i obce.

Spouštíme webové stránky

13. 5. 2021 Naše aktivity

Rádi bychom usnadnili přístup k informacím týkajících se tématu Změny č.6, co nejširšímu okruhu občanů Kamenice.

Zakládáme Spolek Klidná Kamenice

12. 5. 2021 Naše aktivity

Rozhodli jsme dát naši spontánní sousedské snaze o zlepšení podmínek k bydlení v Kamenici oficiální rámec a založili jsme spolek.

Další změna – hlasování o Změně č.6 se přesouvá na listopad

1. 5. 2021 Naše aktivity

V květnovém čísle Zpravodaje se dozvídáme, že starosta chce o změně hlasovat až poté, co se vyřeší hluk. Nejpozději však do listopadu…

Hlasování o Změně č.6 se odsouvá na červen

15. 4. 2021 Naše aktivity

Na webu obce se objevuje informace o změně programu příštího zastupitelstva. Hlasování o Změně č. 6 přesouvá pan starosta na červen – na dobu lepší epidemiologické situaci.

Setkáváme se se zastupiteli

29. 3. 2021 Naše aktivity

Iniciujeme schůzky s jednotlivými zastupiteli. Přinášíme argumenty proč není v zájmu občanů odsouhlasit změnu č.6. Objasňujeme fakta, z nichž některá jsou pro zastupitele nová.

Připojujeme se k Výzvě proti schválení Změny č.6

26. 2. 2021 Naše aktivity

V rozhovorech s našimi sousedy jsme zjistili, že rozhodně nejsme sami, koho obtěžuje hluk. Utvořili jsme početnější skupinku a vyrazili s Výzvou mezi naše obyvatele.

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz