Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?
Zámecký park

Parkoviště v zámeckém parku není potřeba

27. 5. 2021 Zámecký park

Zámecký park má být plný zeleně. Její nemalou část momentálně vytlačila černá stavba parkoviště. Paradoxní je, že Strojmetal ani obec parkoviště v zámeckém parku nepotřebují. Strojmetal má dostatek parkovacích míst uvnitř výrobního areálu, obec plánuje parkování pro sportovní areál vedle hřiště. Nic nebrání revitalizaci zámeckého parku a obnově Ringhofferovy aleje. Kamenice může mít důstojné historické centrum. Kulturní památka nepatří pouze vlastníkovi, Strojmetal si nekoupil pozemky v průmyslové zóně, vědomě koupil kulturní památku a zámecký park!

Parkoviště v areálu Strojmetalu jsou dlouhodobě poloprázdná. Auta nelegálně parkující na parkovišti v zámeckém parku a u sportovního areálu by se na parkovací místa ve výrobním areálu bez problémů vešla. Není divu. V průmyslovém areálu je přibližně 300 legálních parkovacích míst. Dostatečný počet pro přibližně 500 zaměstnanců Strojmetalu, protože nejsou v práci všichni najednou, většina z nich pracuje ve třísměnném provozu. Část z nich využívá možnost skupinové dopravy, kterou Strojmetal nabízí. Někteří bydlí v Kamenici a chodí do práce pěšky…
Přesto Strojmetal postavil parkoviště v zámeckém parku. Bez stavebního povolení. Strojmetal věděl, že povolení nezíská, věděl to dřív, než začal stavět. Bylo mu to jedno. Bylo mu jedno i to, že zdevastuje zámecký park, bylo mu jedno, že zničí Ringhofferovu alej.

K čemu je tedy parkoviště u zámku potřeba, když další parkovací místa nutná nejsou? Nezapomínejme, že Strojmetal se chce rozvíjet a bude tomu tak i v budoucnu. Proto je třeba vnímat prostor, který by uvolnila auta neparkující uvnitř areálu, jako riziko budoucí výstavby další výrobní haly se všemi negativními dopady na životní prostředí Kamenice a její obyvatele!

Obec s parkovištěm v zámeckém parku nepočítá. V projektu sportovního areálu jsou parkovací místa řešená v dostatečném množství i kvalitě a zároveň je zachována Ringhofferova alej od hrobky až do zámeckého parku, až ke kamenickému zámku. S parkovištěm v zámeckém parku se v návrhu nepočítá, není potřeba. Návrh zadávala a prezentujej obec.

Parkoviště u sportoviště lze realizovat, aniž bychom museli Ringofferovu alej zničit. zdroj: Zpravodaj 6/2020

V zámeckém parku má být parková zeleň. Zní vám to jasně a logicky? Nám ano. Obec v zámeckém parku vždy parkovou zeleň chtěla. Co se změnilo, že obec vůbec připouští úvahu, zda má parková zeleň v zámecké parku být

Další články

Podaří se Strojmetalu Kamenici obalamutit?

13. 5. 2022 Naše aktivity

V informačním letáku přinášíme sumář toho nejpodstatnějšího o současné situaci.

O změně územního plánu č. 6 bude dále jednáno

17. 8. 2021 Naše aktivity

Bod zastupitelstva o změně územního plánu č. 6, který se má projednávat ve středu 18.8., bude navržen ke stažení z programu.  A to na základě jednání, které se za účasti zástupců spolku Klidná Kamenice uskutečnilo v pondělí 16.8. mezi zástupci vedení obce a Strojmetalu. Změna územního plánu č. 6 navrhuje změnit plochy zeleně v části bývalého zámeckého parku, v místě

Jednali jsme se zastupiteli ve věci změny územního plánu č. 6

11. 8. 2021 Naše aktivity

V úterý 10.8. jsme jednali se zastupiteli obce za účasti p. starosty Čermáka. Zastupitele jsme informovali o výsledcích petiční akce na záchranu zámeckého parku. Současně jsme přítomným zastupitelům předložili naše stanovisko ke změně územního plánu, která by měla být projednávána na zastupitelstvu ve středu 18. srpna. V řadě projednávaných bodů jsme se s částí zastupitelů,

Na programu červnového zastupitelstva Změna č. 6 není

4. 6. 2021 Naše aktivity

Na úřední desce obeckamenice.cz byl zveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat 16. 6. 2021 od 19:00. Pan starosta psal (Zpravodaj, červen 2021) o projednávání Změny č. 6 ÚPO “na jednom z nejbližších schůzí zastupitelstva” – na programu toho červnového, konaného 16. 6. 2021, Změna č. 6 není.

! Petice !

1. 6. 2021 Naše aktivity

Rozjíždíme petiční akci! Rádi bychom nechali zaznít hlas občanů Kamenice, kteří chtějí zachránit důstojné okolí kamenického zámku.

Strojmetal žádá o “zmenšení” Změny č. 6

31. 5. 2021 Naše aktivity

V úvodníku červnového Zpravodaje se dočítáme, že Strojmetal žádá o vyřazení jednoho bodu z šesti, které se projednávají v rámci Změny č. 6 – konkrétně bodu, který se týká přistavění další haly “Obrobna 2”. Jinými slovy Strojmetal obci říká: Možnost přistavění další haly projednejte zvlášť později; pro teď tento bod vyřaďte a zatím žádáme o legalizaci parkoviště a dalších “černých” staveb. Pan starosta v tom nevidí problém a dle něj může jít takto “zmenšená” Změna č. 6 na projednání na jedno z nejbližších zasedání zastupitelstva.

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz