Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?

O nás

Jak to všechno začalo

v březnu roku 2021 nám nabídl Petr Nový k podpisu výzvu našim zastupitelům, aby neschválili změnu č. 6 územního plánu. K zorganizování výzvy a oslovení spoluobčanů ho motivovala obava, že změna územního plánu povede k navýšení výroby ve Strojmetalu a v jeho důsledku dojde k dalšímu navýšení hlukové zátěže v Kamenici.

Překvapilo nás, s jakou znalostí problému nám dokázal Petr vysvětlit, z čeho plynou jeho obavy. Zjistili jsme, že jeho argumenty jsou velmi vážné. Výzvu jsme nejen podepsali, ale také jsme se aktivně zapojili do oslovování dalších občanů. Měli jsme pocit, že nemůžeme mlčet.

Cíl

Založení spolku a tyto webové stránky jsou logickým pokračováním této aktivity. Tvoříme síť aktivních lidí, kteří se snaží ochránit přírodní, historické a kulturní dědictví obce Kamenice. Usilujeme o zachování klidného rezidenčního rázu obce – především o obnovení parku v okolí zámku a snížení hluku, kterým Strojmetal občany Kamenice zatěžuje. Jsme přesvědčeni, že rozšiřování Strojmetalu, tak jak jej umožní změna č. 6, není v zájmu žádného občana Kamenice.

 • Nejsme proti otevírání nových pracovních příležitostí, ale máme za to, že by se měly otevírat v regionech s vysokou nezaměstnaností.
 • Nejsme proti rozvíjení vysoce specializovaných technologií českých firem, ale měly by se rozvíjet na místech, kde neničí zámecký park.
 • Fandíme prosperitě, ale takové, která je přínosem pro své okolí a širší veřejnost. Máme za to, že prosperující Strojmetal se nevylučuje se zámeckým parkem přístupným veřejnosti, kde by bylo možné se projít a dát si kávu.

Zámek, park i Strojmetal jsou dědictvím předchozích generací. Usilujeme o to, aby z nich pro příští generace obyvatel Kamenice zbylo to nejlepší.

Členové výboru spolku

Zdeněk Novákchata K Zahrádkám ev. 1189, Kamenice
Jaroslav NovotnýTopasová 1858, Kamenice
Petr NovýOhradní 1457, Kamenice
Helena Penno Hartlováchata Korunní ev.1057, Kamenice
Jindřich PospíšilKaštanová 1071, Kamenice
Petr VítKřížová 1066, Kamenice
Magdaléna WawerkováSídliště II 27, Kamenice

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz