Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?
Hluková zátěž

Návrh změny č. 6 územního plánu

Územní plán je jeden ze základních strategických dokumentů obce, který nám říká, co je na daném místě přípustné a co nikoliv, zjednodušeně obec nastavuje mantinely. Obec Kamenice má platný územní plán, ve kterém omezuje rozvoj průmyslové výroby a ve kterém je vcelku logicky požaduje, aby v zámeckém parku byla parková zeleň. Strojmetal při svém rozvoji nejednal v souladu s územním plánem, tím porušil zákon a pokud by nedosáhl změny územního plánu, byl by stavebním úřadem nucen některé stavby v průmyslovém areálu odstranit. Tomu se snaží předejít, a proto podal návrh na změnu územního plánu obce Kamenice. Zastupitelé budou rozhodovat o tom, zda změnu přijmou, nebo zamítnou. Měli by pečlivě zvážit, zda je vhodné mantinely posouvat ve prospěch Strojmetalu, zda pro to existuje dostatečně silný veřejný zájem.

Co Strojmetal požaduje a co by to znamenalo pro obec a její obyvatele?

Návrh změny územního plánu č. 6 obsahuje:

Z6-1 Legalizaci černé stavby parkoviště v zámeckém parku v těsné blízkosti kulturní památky kamenického zámku a zároveň legalizaci příjezdové cesty k výrobní hale v zámeckém parku, která vznikla v rozporu s platným územním plánem

Tato změna by posvětila nevratnou devastaci zámeckého parku, zámek by definitivně přišel o důstojné okolí, průmyslová zóna by se rozlezla až do těsné blízkosti zámku a zároveň by bez této změny by nebyl možný příjezd k výrobní hale, ve které Strojmetal provádí dokončovací operace, Strojmetal v Kamenici nemá jinou možnost, kde dokončovací operace provádět.

Z6-2 Změna funkčního využití zadní části zámeckého parku.

Tato změna by umožnila výstavbu nové výrobní haly na pozemcích zadní části zámeckého parku. Výstavbou haly by došlo k vykácení vzrostlé zeleně.

Z6-3 Legalizaci černé stavby příjezdové cesty k parkovišti v zámeckém parku protínající Ringhofferovu alej.

Tato změna by znehodnotila Ringhofferovu alej, která byla kvůli příjezdové cestě k nepotřebnému parkovišti na černo vybudována skrz Ringhofferovu alej a končí asfaltem, závorami parkoviště a parkovištěm, tato změna by znemožnila propojení zámku (zámeckého parku) s hrobkou Ringhofferů.

Z6-4 Legalizaci části příjezdové cesty spodního vjezdu do výrobního areálu Strojmetalu, respektive její opěrné zdi, která vznikla v rozporu s platným územním plánem

Bez této změny by nebyl možný příjezd do spodní části areálu za silnice II. Třídy č.107 (silnice z Kamenice do Čakovic)

Z6-5 Legalizaci oplocení jižní části výrobního areálu.

Bez této změny by nebylo možné dotčené pozemky oplotit, Strojmetal by tím přišel o část zaploceného prostranství u výrobní haly, které využívá jako vnitroareálové odstavné parkoviště pro auta nákladní dopravy.

Další články

Změna č. 6 územního plánu byla na zastupitelstvu dne 25.1.2023 schválena

26. 1. 2023 Naše aktivity

Na středečním jednání zastupitelstva byla Změna č. 6 územního plánu schválena. Čas ukáže, zda naše a vaše volání po alespoň pohledovém odstínění výrobních hal z pohledu z Ringhofferovy aleje a od kostela bude vyslyšeno a uskutečněno.

Odpovědi zastupitelů na otázky týkající se změny č.6

22. 1. 2023 Zámecký park

Všechny odpovědi zveřejníme v úterý 24. 1. 2023 v 18 hod, a to v pořadí, ve kterém jsme je obdrželi.

Změna č. 6 je opět na programu zastupitelstva konaného dne 25.1.2023

16. 1. 2023 Naše aktivity

Na úřední desce obce Kamenice byl uveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat ve středu 25.1.2023 od 18.00.

Podaří se Strojmetalu Kamenici obalamutit?

13. 5. 2022 Naše aktivity

V informačním letáku přinášíme sumář toho nejpodstatnějšího o současné situaci.

O změně územního plánu č. 6 bude dále jednáno

17. 8. 2021 Naše aktivity

Bod zastupitelstva o změně územního plánu č. 6, který se má projednávat ve středu 18.8., bude navržen ke stažení z programu.  A to na základě jednání, které se za účasti zástupců spolku Klidná Kamenice uskutečnilo v pondělí 16.8. mezi zástupci vedení obce a Strojmetalu. Změna územního plánu č. 6 navrhuje změnit plochy zeleně v části bývalého zámeckého parku, v místě

Jednali jsme se zastupiteli ve věci změny územního plánu č. 6

11. 8. 2021 Naše aktivity

V úterý 10.8. jsme jednali se zastupiteli obce za účasti p. starosty Čermáka. Zastupitele jsme informovali o výsledcích petiční akce na záchranu zámeckého parku. Současně jsme přítomným zastupitelům předložili naše stanovisko ke změně územního plánu, která by měla být projednávána na zastupitelstvu ve středu 18. srpna. V řadě projednávaných bodů jsme se s částí zastupitelů,

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz