Logo - Klidná Kamenice Klidná Kamenice

Menu
×
Co hledáte?
Jak to vidíme

Opravdu je důvodem opětovného navýšení hluku vykácení části lesa?

25. 5. 2021 Jak to vidíme

V květnovém Zpravodaji se pan starosta Čermák, stejně jako v dubnovém čísle ředitel Strojmetalu pan Záhorec, věnovali vykácení části lesa kolem továrny. Oba shodně označují kácení jako jedinou příčinu opětovného zvýšení hluku v obci začátkem letošního roku. Lesy ČR opravdu vykácely z důvodu kůrovcové kalamity část svahu nad průmyslovou zónou, který vede směrem k Višňovce a Těptínu. Argumentace pana ředitele Záhorce i pana starosty není věrohodná, protože výrazné zvýšení hluku na přelomu roku pocítili obyvatelé centra Kamenice stejně jako obyvatelé ostatních hlukem zasažených území, přestože směrem od továrny k centru obce žádné kácení neproběhlo.

Pan Záhorec vyzývá v dubnovém Zpravodaji Lesy ČR k jednání s představou, že obnovený lesní porost bude v následujících letech opět platnou protihlukovou clonou. Představa, že znovuzalesnění vykácené stráně v následujících letech opět sníží hlukovou zátěž v obci, je mylná. Bude trvat desítky let, než se zalesnění vůbec projeví.

Vzhledem k rozpadu smrkových monokultur v celé ČR lze navíc předpokládat, že i zbylé jehličnaté porosty v okolí průmyslového areálu bude nutné v dohledné době vytěžit. Strojmetal nemůže spoléhat na okolní lesy jako na koncepční protihlukovou bariéru. Obec musí naopak vzít v potaz, že úbytek jehličnatých lesů bude hlukovou zátěž v následujících letech dále navyšovat.

Strojmetal musí spoléhat na protihluková opatření, která má plně pod kontrolou, na opatření, která nejsou závislá na nepředvídatelných okolnostech, jakými jsou přírodní vlivy.

Pokud by v Kamenici existovalo certifikované nezávislé průběžné měření hluku, nemuseli bychom mít žádné pochybnosti.

Další články

Změna č. 6 územního plánu byla na zastupitelstvu dne 25.1.2023 schválena

26. 1. 2023 Naše aktivity

Na středečním jednání zastupitelstva byla Změna č. 6 územního plánu schválena. Čas ukáže, zda naše a vaše volání po alespoň pohledovém odstínění výrobních hal z pohledu z Ringhofferovy aleje a od kostela bude vyslyšeno a uskutečněno.

Odpovědi zastupitelů na otázky týkající se změny č.6

22. 1. 2023 Zámecký park

Všechny odpovědi zveřejníme v úterý 24. 1. 2023 v 18 hod, a to v pořadí, ve kterém jsme je obdrželi.

Změna č. 6 je opět na programu zastupitelstva konaného dne 25.1.2023

16. 1. 2023 Naše aktivity

Na úřední desce obce Kamenice byl uveřejněn program zastupitelstva, které se bude konat ve středu 25.1.2023 od 18.00.

Podaří se Strojmetalu Kamenici obalamutit?

13. 5. 2022 Naše aktivity

V informačním letáku přinášíme sumář toho nejpodstatnějšího o současné situaci.

O změně územního plánu č. 6 bude dále jednáno

17. 8. 2021 Naše aktivity

Bod zastupitelstva o změně územního plánu č. 6, který se má projednávat ve středu 18.8., bude navržen ke stažení z programu.  A to na základě jednání, které se za účasti zástupců spolku Klidná Kamenice uskutečnilo v pondělí 16.8. mezi zástupci vedení obce a Strojmetalu. Změna územního plánu č. 6 navrhuje změnit plochy zeleně v části bývalého zámeckého parku, v místě

Jednali jsme se zastupiteli ve věci změny územního plánu č. 6

11. 8. 2021 Naše aktivity

V úterý 10.8. jsme jednali se zastupiteli obce za účasti p. starosty Čermáka. Zastupitele jsme informovali o výsledcích petiční akce na záchranu zámeckého parku. Současně jsme přítomným zastupitelům předložili naše stanovisko ke změně územního plánu, která by měla být projednávána na zastupitelstvu ve středu 18. srpna. V řadě projednávaných bodů jsme se s částí zastupitelů,

Zůstaňte v obraze! Zanechte nám na sebe e-mail – budeme vás informovat o nejnovějších událostech:


  Odesláním vyjadřujete souhlas s uložením kontaktních údajů.

  Spolek Klidná Kamenice
  Jednosměrná 316, P.O.Box č.32
  251 68 Kamenice
  IČ 108 44 856

  Kontakt
  spolek@klidnakamenice.cz